Submitted by news_admin on Fri, 11/03/2016 - 14:09
Printer-friendly version
Ημερομηνία:
Fri, 11/03/2016 - 00:00 to 23:55
Σε όλες σχεδόν τιςΤοπικές Κοινότητες του Δήμου Λαμιέων θα εορταστεί και φέτος η Καθαρή Δευτέρα.
Ο Πολιτιστικός και Εξωραϊστικός Σύλλογος Νέας Μαγνησίας θα παρουσιάσει στις 10:30 π.μ. στον προαύλιο χώρο του 5ου Δημοτικού Σχολείου το παραδοσιακό έθιμο του Νέο- Μαγνησιώτικου Γάμου. Σε περίπτωση βροχής ή υπερβολικού ψύχους η παράσταση θα πραγματοποιηθεί στις 10.30 π.μ. στο Δημοτικό Θέατρο Λαμίας.
Τα Κούλουμα θα εορταστούν στις Τοπικές Κοινότητες Φραντζή, Ελευθεροχωρίου, Στύρφακας, Παύλιανης, Σταυρού, Υπάτης, Λουτρών Υπάτης, Σκαμνού και Νέας Μαγνησίας.
Attachment | Size |
---|---|
![]() | 65.73 KB |