Submitted by news_admin on Mon, 11/04/2016 - 12:57
Ο Δήμος Λαμιέων, η Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη Λαμίας και οι Εκδόσεις Μεταίχμιο σας προσκαλούν σε μία συνάντηση με την αγαπημένη συγγραφέα μικρών και μεγάλων Άλκη Ζέη την Τετάρτη 13 Απριλίου 2016 στις 6:30μ.μ. στο Πολιτιστικό Κέντρο του Δήμου Λαμιέων (στην οδό Λεωνίδου 9-11).
Ο Δήμαρχος Λαμιέων Νίκος Σταυρογιάννης θα τιμήσει την Άλκη Ζέη για την πολύχρονη προσφορά της στα ελληνικά γράμματα.
Για τη συγγραφέα και το έργο της θα μιλήσει ο Νίκος Παπαγεωργίου, Δρ. Φιλολογίας. Αποσπάσματα από τα έργα της Άλκης Ζέη θα διαβάσει η Ευγενία Σινάνη, χορογράφος.
Θα ακολουθήσει συζήτηση με το κοινό της Λαμίας ενώ η συγγραφέας θα υπογράψει αντίτυπα των βιβλίων της. Η είσοδος είναι ελεύθερη.