Submitted by news_admin on Wed, 05/07/2017 - 14:43
Printer-friendly version
Ημερομηνία:
Wed, 05/07/2017 - 00:00 to 23:55
Στη Σύρο βρέθηκε από 1 έως 3 Ιουλίου 2017 η Μικτή Χορωδία του Δημοτικού Ωδείου Λαμίας όπου συμμετείχε στο επετειακό 10ο Χορωδιακό Φεστιβάλ Σύρου που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Θέατρο Ερμούπολης.
Η Χορωδία ερμήνευσε έργα ελληνικού και ξένου ρεπερτορίου υπό την Διεύθυνση του Μαέστρου Μιχάλη Παπαπέτρου και απέσπασε άριστες κριτικές και το θερμό χειροκρότημα του κοινού.
Τη Δευτέρα 3 Ιουλίου, η Χορωδία μας τιμήθηκε από την Αντιδήμαρχο Πολιτισμού του Δήμου Σύρου Θωμαή Μενδρινού στο χώρο του ιστορικού Δημαρχείου της Ερμούπολης.
Attachment | Size |
---|---|
![]() | 61.95 KB |